Hebei Leiman Filter Material Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : PLM
Model Number : PLYP-1200
Certification : CE
Place of Origin : CHINA
MOQ : 1 SET
Payment Terms : L/C, T/T, Western Union
Supply Ability : 5 SETS PER 30DAYS
Delivery Time : 20 DAYS AFTER DEPOSIT
Packaging Details : EXPORT STANDARD WOOD CARTON
Product name : PLYP-1200 MESH FLATTENING MACHINE AIR FILTER MAKING MACHINE
Mesh thickness : 0.3~1mm
Max.mesh width : ≦1200mm
Speed : 8circles/min
power : 7.5kw
weight : 3000 kg
Contact Now
PLYP-1200 MESH FLATTENING MACHINE AIR FILTER MAKING MACHINE
PLYP-1200 MESH FLATTENING MACHINE AIR FILTER MAKING MACHINE Specification
Maximum leveling width 590mm
Maximum leveling thickness 0.1-2.5mm
Leading roller diameter * quantity 23mm*2
Diameter of Leveling Roller*Quantity 151mm*2
Diameter of the upper and lower pressure rollers 245mm*2
Motor 3KW
Dimensions (length * width * height) 1400*570*1300mm
Equipment weight about 0.9 tons
PLYP-1200 MESH FLATTENING MACHINE AIR FILTER MAKING MACHINE PHOTO
Q: What's the MOQ(Minimum Order Quantity)?
A: MOQ = 1set
Q: Could we apply filter samples?
Q: What's your terms of packing?
A: Covered with PE bags, outer brown carton and we could be customized for your request.
Q: Do you test all your goods before delivery?
A: Yes, we have 100% test before delivery.