Clipping Machine Fabric Pleating Machine Pljt-250-12 Full-Auto Turntable Clipping Machine
Hebei Leiman Filter Material Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : PLM
Model Number : PLJT-250-12
Certification : CE
Place of Origin : CHINA
MOQ : 1 set
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 7 Set Per mouth
Delivery Time : 8 work days
Packaging Details : Export standard wookden box
Certificate : CE certification
colors : silvery white
Product name : PLJT-250-12 Full-auto Turntable Clipping Machine
Warranty : 1 year
Usage : Turntable Clipping Machine
Type : Clipping Machine
Contact Now
PLJT-250-12 Full-auto Turntable Clipping Machine
PLJT-250-12 Full-auto Turntable Clipping Machine parameter
Product capability 20~25pcs/min
Filter paper height 30~250mm
Pleating height 10~38mm
Sizes of Steel strips
a)thickness 0.25~0.3mm b)width 12mm
c)coiled material inner Dia.>150mm, outer Dia.<600mm
Motor power 1KW
Power supply 220V/50hz
Working sir pressure 0.6Mpa
M/C weight 600kg
M/C siz 2080×1400×1500mm(L×W×H)
PLJT-250-12 Full-auto Turntable Clipping Machine photo
Q: What's the MOQ(Minimum Order Quantity)?
A: MOQ = 1set
Q: Could we apply filter samples?
Q: What's your terms of packing?
A: Covered with PE bags, outer brown carton and we could be customized for your request.
Q: Do you test all your goods before delivery?
A: Yes, we have 100% test before delivery.